Działamy na rzecz rozwoju naturalnego budownictwa.

W naszych szeregach są: architekci i projektanci wnętrz, wykonawcyproducenci materiałów, naukowcy i badaczepasjonaci i ludzie, którzy mieszkają w naturalnych domach

Więcej o nas...

Nasz Zespół

Chcemy budować w Polsce więcej dobrych, trwałych domów, które nie szkodzą ludziom i środowisku.  Dążymy do używania materiałów odnawialnych, o prostym procesie produkcji, takich jak drewno, słoma, konopie, glina, czy wapno. Prowadzimy badania przy współpracy z ośrodkam naukowo-badawczymi, czerpiemy z rozwiązań stosowanych na świecie i w Europie. Należymy  do europejskiej sieci bratnich organizacji (ESBA – European Straw Building Associacion).

Edukujemy…

Edukujemy, patronujemy szkoleniom i ekologicznym rozwiązaniom. Wspieramy badania i wdrożenia też innych ekologicznych technologii inżynierskich, w tym systemów pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, racjonalnego gospodarowania wodą, oczyszczania ścieków oraz gospodarki odpadami, łącznie z ich wtórnym wykorzystaniem.

Na czele stowarzyszenia stoi Zarząd, realizując kierunki wyznaczone wspólnie.

Nasz Zarząd

Na czele stowarzyszenia stoi Zarząd, realizując kierunki
wyznaczone wspólnie

Joanna Chodkowska – skarbnik
Cezary Czemplik – członek zarządu
Wojciech Owczarzak – Sekretarz
Grzegorz Świderski – Członek Zarządu
Anna Zawadzka-Sobieraj – członek zarządu

Koordynatorami grup roboczych są obecnie:

Festiwal Naturalnego Budowania 2022 – Wojciech Owczarzak, Maciej Jagielak
Strona internetowa – Wojciech Owczarzak
Fotografie – Magdalena Górska

Oświadczenie o odpowiedzialności
Stowarzyszenia OSBN…

Stowarzyszenie nie jest instytucją prawnie umocowaną do egzekwowania odpowiedzialności poszczególnych członków z tytułu prowadzonej przez nich indywidualnej działalności i nie ponosi odpowiedzialności za podejmowane przez nich działania. Stowarzyszenie zrzesza profesjonalistów (w tym projektantów, wykonawców i producentów), inwestorów oraz pasjonatów budownictwa naturalnego.

Głównym celem naszej działalności jest propagowanie idei budownictwa naturalnego i wartości z nim związanych,a stowarzyszenie jest platformą do wymiany doświadczeń i ich wyników. Cele OSBN i sposoby ich realizacji szczegółowo określa statut stowarzyszenie w Rozdziale II § 8 i § 9.

Obecnie nasze działania
skupiają się przede wszystkim na:

  • promowaniu dobrych praktyk i wymianie wiedzy
  • popularyzowaniu i edukacji w zakresie naturalnego budownictwa – organizacja Festiwalu Naturalnego Budownictwa oraz licznych warsztatów
  • wdrażanie europejskiego systemu szkoleniowego STEP w technologii strawbale
  • współpraca w europejskiej sieci budownictwa naturalnego (ESBA – European Straw Building Association, biennale ESBG i inne),
  • finansowanie badań w certyfikowanych laboratoriach

Profesjonalizm w dziedzinie budownictwa naturalnego wynika z osobistego doświadczenia nabywanej indywidualnie wiedzy i umiejętności. Każdy z członków ma wolność w stosowaniu różnych rozwiązań jednocześnie biorąc na siebie odpowiedzialność za ich skutki.

Komentarze

“Naprawdę polecam, pierwszy portal który wspiera prawdzie naturalne budownictwo w Polsce. Specjaliści w tej dziedzinie którzy dbają o jakość informacji.”

MaciejPoznań

“Brałam udział w festiwalu naturalnego budownictwa i powiem jestem pozytywnie zaskoczona rozwojem tej dziedziny budownictwa. Naprawdę polecam ogromna dawka wiedzy w zakresie eko budownictwa.”

MarysiaWrocław

Wesprzyj nas!
OSBN działa wspólnymi 
siłami
i środkami. Dołącz się!

Wesprzyj nas już dziś !

Ogólnopolskie Stowarzyszenie
Budownictwa Naturalnego

Aleja Zjednoczenia 50/U1
01-801 Warszawa
NIP 7272787118
KRS 0000418633
Nr konta BNP Paribas:
86 1600 1462 1809 9991 6000 0001

Kontakt z nami

Ogólnopolskie Stowarzyszenie
Budownictwa Naturalnego

Aleja Zjednoczenia 50/U1
01-801 Warszawa

Napisz do nas
info@osbn.pl